Story of Terra Naomi:

Ako príbeh z rozprávky by sa dal vyrozprávať príbeh dievčaťa menom Terra Naomi. Táto mladá Američanka z Los Angeles obľubovala hru na gitare a spev sa k tomu dostal hladko, čo jej dalo vzniknúť množstvu vlastných pesničiek. Nikdy nikde nepublikované skladby si nechávala pre seba. Všetko však zmenilo Youtube.com, stránka, ktorá je známa zázrakmi. Postačí len vedieť natočiť video, ktoré sa chytí a pre milióny ľudí budete idolom aj bez peňazí, slávneho mena, či bez známych na správnych miestach. Aj práve Terra využila Youtube.com, natočila niektoré zo svojich skladieb na internet. Medzi jej prvými pritom bola skladba zrejme najúspešnejšia. Volá sa "Say It's Possible". Skladba inšpirovaná, ako sama Terra tvrdí, Al Gorovým filmom "An Inconvenient Truth". Samotného Al Gora stretla vo februári 2007 na jednej párty v Los Angeles, kam sa mala možnosť dostať a aj mu povedala, že práve jeho film ovplyvnil jej etapu života, ktorá zmenila úlne jej celý život. A ako vlastne k tomu celému došlo?

Z obyčaju neobyčaj...
Všetko začalo prvým videoklipom ku skladbe Say It's Possible, presne týmto konkrétnym, ktorý vidíte nižšie.Pri udeľovaní cien YOUTUBE.com sa video stalo v hudobnom žánri víťazom pre obľúbenosť a počet zhliadnutí. Video inšpirovalo stovky ďalších, aby vytvorili takzvané "re:" video, v ktorom rôzny ľudia prespievavali túto pesničku ako malý prejav uznania jeho autorke. Vlastné nápady boli aj sú na YOUTUBE.com vítané. Tento bol trochu viac :-)
 

Celosvetová záležitosť
Po úspechu prvej verzie svojej acustickej hitovky prišla Terra s požiadavkou do sveta, ktorú mnohí ľudia neodmietli. Pýtala sa ich, čo by radi spravili, ak by to bolo možné v maximálne troch slovách. Ona potom vybrala tie najzaujímavejšie, ktoré použila do videa. Možno to vyzerá, že to celé nemá zmysel, no zmysel to má veľký. O tom niet pochýb. Nápismi na ceduľkách sa tak snaží skladba dať pekne najavo svoj zmysel... veď všetko je možné.  To čo vzniklo s "celosvetovou podporou" je na videu nižšie. Opäť rovnaká skladba, opäť mnoho fanúšikov, no viac obrazu do zmyslu skladby. S videom pomáhal Sam Englebardt.
 


Už oficiálnejšie než doteraz
Pri takom veľkom úspechu, akom zožalo prvé video a pri obraze o tom, čo chcela Terra konkrétne vyjadriť, v druhom videoklipe na tú istú pesničku, sa natočil neskôr oficiálny videoklip. Tento videoklip už má väčšiu kvalitu zvuku aj obrazu, samozrejme, tento už je na komerčné vypustenie do sveta. Často krát je nutné pri natáčaní videoklipov, či spevu potrebné hlas upravovať aby sedel. Terra je práve príklad, kedy aj po úpravách, ak nejaké boli, je to stále ten istý spev. Čistý, bez chýb. Veď spieva svoje vlastné skladby...
 

Splnený sen, ukázať to svetu
Kto by nechcel ukázať svetu, že si viete ísť za snom, že to dokážete a ukázať všetkým, že to, do čoho ste sa vložili prináša ovocie? Každý by to chcel. Terra túžila trochu skromne, ale predsa byť niečím známa. Čo by ste po tom všetkom povedali, čím by sa najlepšie zakončil tento príbeh? Zakončil aspoň kým nedorazí nová etapa Terrinho života, ktorá sa doplní nižšie. Čo tak hrať pre dniekoľkými tisíckami ľudí na prestížnom koncerte LIVE EARTH ? Lebo práve LIVE EARTH 2007 v Londýne na štadióne Wembley. Po roku od uvedenia svojho videoklipu na YOUTUBE.com - z obyčaje neobyčaj.
 


Ak máte svoje sny, plňte si ich. Možno aj práve cez YOUTUBE.com ako Terra, možno dobrými činmi ako Bono z U2, možno prácou a snahou ako ja. Vo svete je mnoho príležitostí ako nebyť len obyčajný človek, ktorý kedysi sníval, ale dnes ľutuje, že sa sny nesnažil naplniť.

----